Proč fondy

Věděli jste, že…?

20tisíc Kč ročně investuje většina lidí
33% lidí si spojuje investici se ziskem či výnosem
60% lidí využívá spořící účty
500Kč měsíčně do sebe investuje většina lidí
1000Kč měsíčně investuje většina do svého partnera
  • muži si více spojují investice se ziskem a výnosem (spíše investiční přístup), naopak za vklad a uložené peněz ji považuje více žen
  • muži častěji než ženy využívají také podílové fondy nebo akcie
  • lidé s nízkými úsporami tráví se svými přáteli méně času než ostatní
  • více investují (z pohledu peněz) do dětí lidé s vyššími příjmy a úsporami, především muži. Tedy ti, co do nich investují méně času
  • nejlepší investice v životě jsou investice do vzdělání a rodiny
  • každý sedmý Čech investuje do fondů
  • průměrnou pravidelnou investicí jsou myšleni drobní investoři, kdy minimální částka pro pravidelnou měsíční úložku je 500 Kč

 

10 důvodů proč investovat do fondů:

1. Jednoduchost
Fondy jsou investičním řešením pro širokou veřejnost, která hledá způsob spoření a zhodnocení peněz, ale nemá dostatek znalostí, zkušeností a času věnovat se kapitálovému trhu.

2. Profesionální správci
Ve fondu jsou investice spravovány profesionálním portfoliomanažerem, který má přístup k odborným informacím a také je umí vyhodnotit a použít v praxi.

3. Daňově příznivé
Daňová úprava fondů je pro investory příznivá – pokud investor fyzická osoba ukončí svou investici po 3 letech od nákupu podílového listu, z investice se neplatí žádná daň.

4. Likvidita
Investici je možné kdykoliv ukončit – cena podílových listů se vypočítává každý den a každý den je možné je odprodat.

5. Ochrana investorů
Investiční fondy jsou maximálně regulované – podléhají dohledu České národní banky, transparentní – pravidelně zveřejňují detailní informace, ale také jsou jejich aktivity dohlíženy dalším subjektem: bankou – depozitářem.

6. Široká nabídka
Nabídka investičních fondů je dostatečně široká, kdy lze vybírat od velmi konzervativních fondů peněžního trhu postupně k více progresivním investicím jako dluhopisové, smíšené, nemovitostní nebo akciové fondy.

7. Nižší transakční náklady
Aktiva jsou nakupovány do fondu ve větším množství, a proto jsou transakční poplatky nižší než u samostatných investorů.

8. Zajímavá odvětví
Fondy nabízejí možnost podílet se na úspěchu ekonomiky prostřednictvím rozmanitých sektorů, do kterých investují jednotlivé fondy, jako jsou pivovary, společnosti vyrábějící podprsenky, nebo farmaceutické společnosti.

9. Nízka počáteční investice
Investice do fondů je dostupná pro všechny typy investorů, protože minimální investovaná částka začíná zpravidla již na 500 Kč.

10. Pravidelnost a dlouhodobost
Klíčem k úspěchu je pravidelnost a dlouhodobost, které umožní drobným investorům investujícím do investičních fondů maximálně zhodnotit jejich peníze.

Back to Top